Таємниче

Підводні загадки і таємниці океанів

Вода-Колиска життя нашої планети. Світовий океан покриває понад 70% поверхні нашої планети і є найважливішим фактором, що впливає на клімат і підтримує всі живі організми на планеті. Найдивовижніше, про океан, який знаходиться тут, поруч з нами, ми знаємо про нього набагато менше, ніж, наприклад, про Місяць.

Найоптимістичніші з дослідників стверджують, що на сьогоднішній день досліджено не більше 10% підводного світу, а максимально з ними незгодні говорять лише про 3%. У цій статті ми зібрали всього кілька таємниць, які приховує океан. Пам’ятайте-це тільки початок.

Молочне море – Так називають явище, коли вода в певній частині океану починає світитися молочно-біло-блакитним світлом. Воно наводить страх і дезорієнтує моряків. Вчені вважають, що вся справа в певному вигляді люмінесцентних бактерій і їх діяльності, ось тільки точно це поки невідомо.

Піраміди Йонагуні саме загадкове місце в Японії ховається під водною товщею біля острова Йонагуні. Дослідники вважають, що піраміди існували задовго до появи єгипетських. А ось що вони роблять під водою — загадка.

Підводні водоспади, вони не тільки існують, але і становлять велику небезпеку для морських суден. Підводні водоспади утворюються через відмінності в температурі і солоності різних ділянок океану, а також через складний рельєф морського дна. Найбільший підводний водоспад знаходиться в Датській протоці, а самий фотогенічний – біля острова Маврикій.

Підводні кола на поляхвсі ми пам’ятаємо про загадкові кола на полях американських фермерів, які стверджували, що їх неодмінно залишили літаючі тарілки. Їм, звичайно, слабо вірять, але в разі підводних кіл навряд чи вийде у всьому звинуватити підпилого йокеля, який заснув за кермом трактора і накреслив пару кіл. Насправді вчені розвіяли цей міф, з’ясувавши, що це результат шлюбного ритуалу одного з морських мешканців – невеликої рибки, представника сімейства іглобрюхих .

Вогонь і водаНа океанському дні вулканів не тільки набагато більше ніж на суші, але і за своїми розміру і агресивності багато з них сильно перевершують наземні. І їм зовсім не заважає цілий океан води! Підводні виверження-дуже часте явище. І повірте, вам би зовсім не захотілося опинитися поблизу від цього протиборства стихій вогню і води.

Related posts

Leave a Comment