Планета

Рослини-індикатори, або як просто за допомогою бур’янів визначити склад грунту на вашій ділянці

Дорогі городники і дачники Ви знаєте, що бур’яни – це рослини, які постійно самі виростають на вашій ділянці, незважаючи на всі ваші зусилля. Ось вони-то і є індикаторами грунту. А бувають випадково виросли рослини, які після прополки більше не ростуть, їм довіряти не потрібно.

Можна йти в ногу з часом і просто взяти трохи землі і за певну плату віддати в лабораторію для дослідження. Кислотність грунту можна визначити самостійно, купивши спеціальний прилад.Але не обов’язково витрачати гроші, просто згадайте що говорила бабуся, якщо, звичайно, ваша бабуся любила поколупатися в землі.

Адже наші предки без всяких приладів і апаратів завжди знали яка у них грунт, чи потрібно її удобрювати, де і які культури висаджувати.Рослини-помічники (індикатори) на кам’яному і піщаному грунті ростуть: в’юнкий горець, конюшина, Метелиця Польова.На глинистій і суглинковій: мати-й-мачуха, рутка лікарська, багаття житнє.

На посушливій: ковила периста, Піщанка вузьколиста, полин гіркий, незабудка дрібноквіткова, буркун білий, очитки, чебрець повзучий.На водянистій і болотистій: болотний чистотіл, лилейник( культурне), аквилегия (культурне), дерева (клен, тополя, береза пухнаста), Ірис болотний (культурне), м’ята Польова, брусниця.На гумусної, родючої: кропива, мокриця, снить.

МокрицаНа закисленою: ялина, сосна, люпин, подорожник, жовтець повзучий.На слабокислою або нейтральною: конюшина луговий і повзучий, повзучий пирій, берізка польова.На лужній: мак, польовий Берізка, калина, клематис (культурне).

На солоній: солянка Російська, тамарикс.Це не повний список рослин, які як лакмус відображають стан грунту і кількість мінералів. Але і не варто цей перелік приймати як доказ.

Просто придивіться, які культури ростуть і з задоволенням, а які гинуть навіть при самому шикарному догляді. Бур’яни на своїй улюбленій грунті будуть «за милу душу» рости.Якщо азоту багато, то на ділянці чудово ростуть снить і дводомна Кропива, а культурні рослини погано вбирають вологу, їх стебла витягуються, листя опадає.

Коли азоту не вистачає, ростуть подорожник, біла конюшина і братки. Снитьпрі нестачі калію і фосфору, частіше бурхливо ростуть тонка мітлиця і щучка. При надлишку-плодові погано ростуть, їх листя викривляються, стають світло-зеленими, Можливо раннє дозрівання, зате відмінно ростуть біла конюшина і тонконіг.

За допомогою рослин ви зможете не тільки дізнатися все про свою землю, а й оздоровити її, висаджуючи необхідні трави, чагарники або дерева, своєчасно удобрювати.І ще один секрет: якщо поруч ростуть в’язи, то екологія в порядку, тому що вони кращі «повітряні фільтри». Тепер ви озброєні знаннями і дуже небезпечні, так як можете перемогти в боротьбі за землю і урожай!

Related posts

Leave a Comment