Планета

Як не можна поливати фіалку: 5 важливих тонкощів, яких потрібно дотримуватися

Фіалки-маленькі красуні, які є у багатьох квітникарів на підвіконнях. Варто відзначити, що фіалки досить вибагливі: вони абсолютно не виносять прямих сонячних променів, мають слабку кореневу систему, не люблять великих і просторих горщиків і вимагають дуже акуратного поливу.Сьогодні розповім вам як не можна поливати фіалки і які важливі правила потрібно дотримуватися, якщо не хочете довго чекати цвітіння і вже тим більше, щоб рослини зачахли і загинули.

Як не можна поливати фіалки? Не можна поливати фіалки по листю, вони цього вкрай не люблять. Якщо волога буде накопичуватися в розетці, рослина неминуче почне загнивати.

Тому фіалки потрібно поливати або в піддон, або акуратно по периметру, або гнотовим способом. Останній для фіалок напевно буде найправильнішим і найзручнішим.2.

З першого правила випливає друге. Фіалки не варто поливати ввечері. По-перше, в нічний час волога, що потрапила в точку росту, буде гірше випаровуватися.

А значить зростає ризик загнивання рослини. А по-друге, все-таки вночі прохолодніше, вночі процес фотосинтезу сповільнюється, вода гірше випаровується і засвоюється. Слабка коренева система фіалки дуже чутлива до надлишку вологи, краще не створювати умов до її підгнивання (навіть найменших).

Тому фіалки краще поливати вранці, але при цьому важливо стежити, щоб на листках не залишалися краплі, інакше рослина на сонці може отримати опіки.3. Не можна поливати фіалки холодною водою.

Якщо ваші фіалки відмовляються цвісти, зверніть увагу на те, якою водою ви їх поливаєте. Холодна вода неминуче буде відтягувати цвітіння і взагалі негативно впливати на рослини.Як мінімум, вода повинна бути кімнатної температури, але я рекомендую її ще й злегка підігрівати.

Як і багато рослин фіалка не любить полив жорсткою водою. А ще ці рослини краще ростуть на злегка закисленою грунті.

Саме тому я рекомендую при поливі додавати в воду зовсім небагато лимонної кислоти. Вона і воду пом’якшить, і грунт підкислити. Робити це краще через один полив, а в інших випадках завжди відстоювати рідину.

5. Часто і рясно. Запам’ятайте, ця рослина краще недолити, ніж перелити.

Як я вже сказала, фіалка має слабку і чутливу кореневу систему.

А тому може не впоратися з великою кількістю вологи і загинути. У піддоні ні в якому разі не повинна стояти вода. Дорослі фіалки поливаємо лише тоді, коли грунт повністю просох.

При цьому частішаємо поливи влітку, навесні, в період цвітіння, а восени і взимку обов’язково скорочуємо.

Related posts

Leave a Comment