Технології

Як дрони допомагають МНС?

Фотограмметрія – це не просто інструмент, який дозволяє створювати 3D моделі, але і отримані результати можна застосовувати в різних галузях. Наприклад, трохи пізніше дізнаєтеся наскільки корисні БПЛА для МНС.DJI Phantom 3 передає в реальному часі картину для відстеження напрямку пожеж на польотах на низькій висоті з високим перекриттям, а також подальшій обробці можна досягти якісного результату з похибкою даних не більше 10% і знаєте-це круто! Ви зможете створити високо деталізовані поверхні з рельєфом.

Польоти на мультироторних системах потрібно виконувати на висоті 50 – 60 м (якщо місцевість дозволяє), а на літакових типах потрібно літати від 100 м через те, що камера не встигає вчасно зробити кадр. Слід ще не забувати про важливість поздовжнього і поперечного перекриття між фотографіями 70-75%. І ні в якому разі не стискати фотографії під час обробки.

Щоб прискорити якось процес створення цифрового двійника місцевості, слід не тільки мати потужний комп’ютер, але і швидкий SSD диск, де встановлені всі фотограмметричні ПО і розміщена папка з вихідними фото після польоту. Я рекомендую купувати SSD диск від 512 Гб від Samsung з лінійки Evo.Приклад прольоту в ручному режимі.

Багато браку і місцями вкрай низьке перекриття (менше 25%)Вам не треба мати дорогі лазерні обладнання, які коштують мільйони, а ще створення карт за допомогою БПЛА значно прискорюється, причому не в рази, а в десятки, якщо порівняти з продуктивністю людей.DJI Matrice 600 Pro з лазерним сканером завдання МНС запобігти або спрогнозувати різні надзвичайні ситуація (вибачте за тавтологію) і, маючи реальну цифрову місцевість, можна зрозуміти, як буде поширюватися повінь або пожежа.Припустимо, з ортофотоплана мало наочної інформації можна отримати, виходячи з рельєфу:Ортофотоплан, вид сверхуА якщо створити його цифрову модель, то можна досягти таких результатів:цифрова модель місцевості Поляна прекрасно видно всі нерівності поля.

Але а що далі з цим результатом зробити? Далі можна зрозуміти, де є пожежний рів і які у нього розміри. А ще можна спрогнозувати течію води!На першому фото змоделювали, як по поверхні буде протікати вода. Але це ще не все.

Можна дізнатися де буде накопичуватися водаВ даному скріншоті прекрасно видно місця скупчення води. Тим самим МНС за допомогою БПЛА може швидко обробити місцевість, яка знаходиться поруч з водоймами і спрогнозувати перебіг і напрямок води на поверхні. А ще, можна виводити градуси схилів і нерівностей.

Наприклад, нижче представлений приклад, де червоним кольором виділені кути, які більше 5 градусів, а жовтим – в межах від 3 до 5 градусів.Таким чином, за допомогою БПЛА можна онлайн стежити за допомогою камери за обстановкою і контролювати ситуацію, а також використовувати як інструмент для прогнозу подальших ситуацій, щоб швидко запобігти, а може і зовсім, уникнути від будь – яких НС.Спасибі за те, що ви читаєте мої пости! Буду радий вашим лайкам і підписці.
А на цьому у мене все, скоро будуть ще пости.

Related posts

Leave a Comment