Технології

Як літає на автопілоті БПЛА?

Сьогодні розберемося з системою позиціонування і розглянемо, як дрон може здійснювати автоматичні польоти всередині будівлі і зовні. Розберемо спочатку перший варіант. Бетон відмінно ізолює сигнал GPS, а дрону для стійкого польоту потрібне підключення мінімум до 7-8 супутників.

Тому польоти, використовуючи супутникову систему навігації всередині приміщення практично не здійснимо. Тоді як же буде працювати автопілот? Все просто, можна використовувати зовнішні датчики (технічний зір, ультразвукові датчики, сканери, лазери і тд), які можуть виявити перешкоди і зчитувати показання з акселерометра і гіроскопа (барометр – погана ідея, якщо відкрити двері або вікно, то дрон втратить висоту через зміненого тиску всередині приміщення) польотного контролера і тим самим прорахує його швидкість. Насправді даремно я написав, що все просто.

Це складно реалізувати програмно і вимагає часу:) є більш простий варіант.

Використання технічного зору і арукометок (виглядають як QR коди) і тим самим можна літати всередині приміщення на автопілоті, слідуючи цим міткам. Комп’ютера заздалегідь задаються розміри цих міток і їх відстані між ними, тому ніяких проблем не виникає.Гексаокптер, зроблений моїми ученикамиТак всередині приміщення літають Мої учні.

Вони зібрали гексакоптер з системою скидання вантажу.Але тепер, вирвемося на свободу і запустимо дрон на вулиці. У 99% випадках для позиціонування БПЛА використовуються супутники DJI Phantom 4pro V2 .

Маючи дані про своє місцезнаходження, дрон можна відправити по автопілоту для виконання будь-яких конкретних завдань. Найпоширеніші Квадрокоптери в світі – це від китайської компанії DJI (вони себе позиціонують як Apple) і для них створено безліч програмних забезпечень. В офіційному додатку для польотів DJI Go-функціонал автопілота розкривається не зовсім повністю.

БПЛА виконує красиві прольоти, летить сам за людиною або за машиною, може навколо будівлі пролетіти і зняти на відео, але світ не зупиняється тільки на художній зйомці. Тому є додаток DJI Pilot, Pix4DCapture, Altizure, AirMap і тд які розкривають весь функціонал. Щоб посилити цей ефект, слід використовувати не звичайну систему GPS, де дрон підключається тільки до супутника і йде зв’язок між ними, а RTK (Тема про RTK дуже велика, тому я про нього зроблю окремий пост).

Гексакоптер DJI Matrice 600 Pro з системою позиціонування D-RTK.D-RTK на Matrice 600 Pro дозволяє домогтися сантиметрової точності позиціонування і це здорово. Але на жаль, більшість програм для автономних польотів вимагають підключення камери до дронів від DJI.

Наприклад, це не зручно, якщо хочеш закріпити свою камеру і окремо живити…

Якщо встановити камеру від DJI до їх апаратів, то це зайва вага і великі витрати батареї на передачу картинки, що позначається помітно на тривалості польоту. Замість 35 хвилин польоту, отримуємо політ рівний 25-27 хвилин.

Related posts

Leave a Comment